Sports Games Today

Sports on Tuesday, November 21, 2023

Watch & Stream Live Sports on Tuesday

Tuesday's Live Sports TV Schedule provides full TV listing guide with dates, times and TV channels. Find out what sports to watch and stream on tv today, tonight, and tomorrow?

Sports on TV: Tuesday, 11-21-23
NBA REGULAR SEASON TIME ET TV
Toronto at Orlando 7:00pm Sportsnet
Bally Sports
Indiana at Atlanta 7:30pm Bally Sports
Cleveland at Philadelphia 7:30pm TNT
Portland at Phoenix 9:00pm Bally Sports
Root Sports
Utah at LA Lakers 10:00pm TNT
COLLEGE FOOTBALL TIME ET TV
Bowling Green at Western Michigan 7:00pm ESPNU
Eastern Michigan at Buffalo 7:30pm ESPN2
MEN'S COLLEGE BASKETBALL TIME ET TV
Gulf Coast Showcase 11:00am FloSports
Cayman Islands Classic 11:00am FloSports
Binghamton at Sacred Heart 11:30am NEC Front Row
Prairie View A&M at Eastern Kentucky 12:00pm ESPN+
Sunshine Slam 12:00pm FloSports
Morgan State vs. Radford 12:30pm FloSports
Cayman Islands Classic 1:30pm FloSports
Gulf Coast Showcase 1:30pm FloSports
Maui Invitational 2:30pm ESPN2
Georgia Southern vs. Northeastern 3:00pm ESPN+
Chicago State vs. Northern Colorado 3:00pm FloSports
Sunshine Slam 4:00pm CBSSN
Southern Utah at Louisiana Tech 4:00pm ESPN+
North Carolina Central vs. The Citadel 4:00pm FloSports
Maui Invitational 5:00pm ESPN2
Cayman Islands Classic 5:00pm FloSports
Gulf Coast Showcase 5:00pm FloSports
James Madison vs. Southern Illinois 6:00pm CBSSN
Kennesaw State at East Carolina 6:00pm ESPN+
Midway at Bellarmine 6:30pm ESPN+
Ball Dawgs Classic 6:30pm FloSports
Rice vs. Indiana State 6:30pm FloSports
UMBC at Maryland 7:00pm BTN
La Salle at Duke 7:00pm ACCN
Lehigh at Monmouth 7:00pm NBCS-PHI
Boston University at Davidson 7:00pm Bally Sports South
LIU at Columbia 7:00pm SNY
Army West Point at UAlbany 7:00pm ESPN+
Marist at New Hampshire 7:00pm ESPN+
USC Upstate at Ball State 7:00pm ESPN+
Eastern Michigan at Detroit Mercy 7:00pm ESPN+
Idaho State at Campbell 7:00pm FloSports
Blue Mountain at Nicholls 7:30pm ESPN+
UAB at Middle Tennessee 7:30pm ESPN+
Cayman Islands Classic 7:30pm FloSports
Gulf Coast Showcase 7:30pm FloSports
Maui Invitational 8:00pm ESPN
Alabama A&M at Auburn 8:00pm SECN+
Western Illinois at Valparaiso 8:00pm ESPN+
Alcorn State at TCU 8:00pm ESPN+
Lynn at South Alabama 8:00pm ESPN+
Texas Southern at Oral Roberts 8:00pm Summit
Fresno State vs. NM State 8:30pm CBSSN
UAPB at Minnesota 9:00pm BTN
Pepperdine vs. UC Irvine 9:00pm FloSports
Sunshine Slam 9:00pm FloSports
Le Moyne at CSUN 10:00pm ESPN+
Maui Invitational 10:30pm ESPN
New Mexico vs. Toledo 11:30pm FloSports
SOCCER TIME ET TV
CONCACAF Nations League: French Guiana vs Bermuda 2:00pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Saint Vincent and the Grenadines vs Belize 2:00pm Paramount+
UEFA Euro Qualifying: Andorra vs Israel 2:45pm ViX
UEFA Euro Qualifying: Croatia vs Armenia 2:45pm ViX
UEFA Euro Qualifying: Greece vs France 2:45pm ViX
UEFA Euro Qualifying: Kosovo vs Belarus 2:45pm ViX
UEFA Euro Qualifying: Gibraltar vs Netherlands 2:45pm ViX
UEFA Euro Qualifying: Romania vs Switzerland 2:45pm ViX
CONCACAF Nations League: Bonaire vs Saint Martin 6:00pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Guyana vs Antigua and Barbuda 7:00pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Puerto Rico vs Bahamas 7:00pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Canada vs Jamaica 7:30pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Nicaragua vs Dominican Republic 9:00pm Paramount+
CONCACAF Nations League: Mexico vs Honduras 9:30pm Paramount+
TENNIS TIME ET TV
Davis Cup Finals Quarterfinals 10:00am TENNIS
WOMEN' COLLEGE BASKETBALL TIME ET TV
Coppin State vs Pittsburgh 11:00am ACCNX
Saint Augustine's vs Winthrop 11:00am ESPN+
Wofford vs Davidson 11:00am ESPN+
Bucknell vs WKU 12:00pm ESPN+
Queens (NC) vs UNC Asheville 2:00pm ESPN+
Yale vs San Francisco 4:00pm ESPN+
Binghamton vs Navy 6:00pm ESPN+
Hendrix vs Arkansas State 6:00pm ESPN+
NJIT vs Lafayette 6:00pm ESPN+
St. Thomas vs Saint Mary's 6:30pm ESPN+
UT Martin vs North Alabama 7:00pm ESPN+
La Salle vs Rider 7:00pm ESPN+
Valparaiso vs Southern Miss 7:00pm ESPN+
Wagner vs Northeastern 7:00pm FloSports
Lindenwood vs Northern Illinois 7:00pm ESPN+
Maryland Eastern Shore vs Towson 7:00pm FloSports
Bellarmine vs Murray State 7:00pm ESPN+
Penn State-Beaver vs Robert Morris 7:00pm ESPN+
Chicago State vs Notre Dame 7:00pm ACCNX
UMass Lowell vs Central Connecticut 7:00pm NEC Front Row
Kent State vs Xavier 7:00pm FloSports
Alcorn State vs New Orleans 7:30pm ESPN+
Louisiana Christian vs UL Monroe 7:30pm ESPN+
Edgewood vs Milwaukee 8:00pm ESPN+
Sam Houston vs Texas State 8:00pm ESPN+
Westminster vs Utah Valley 8:00pm ESPN+
BYU vs Saint Louis 8:00pm BYUtv
Cal Poly vs Seattle U 9:00pm ESPN+
Penn State vs USC 9:00pm FLO
Texas A&M-Corpus Christi vs Santa Clara 9:00pm ESPN+
UC Davis vs Sacramento State 9:30pm ESPN+
Oregon vs Nevada 9:30pm MWN

SOCCER TV SCHEDULE